MAGNETOTERAPIA

Magnetoterapia spočíva v pôsobení umelého magnetického poľa určitých parametrov na ľudský organizmus. Jedná sa teda o fyzikálnu terapiu, pri ktorej je generované veľkoplošné pulzné magnetické pole nízkej frekvencie. Elektrické prúdy vyvolané pulzným magnetickým poľom mierne zvýšia teplotu exponovaného tkaniva, a to o 0,5 až 1 °C.

Úroveň súčasných moderných poznatkov umožňuje účinne využívanie pulzného nízkofrekvenčného magnetického poľa v medicíne, kúpeľovej liečbe i pri domácej rehabilitácii. Pulzné nízkofrekvenčné magnetické pole pozitívne ovplyvňuje biochemické a biofyzikálne reakcie v bunkách, medzi bunkami a rovnako zlepšuje priechodnosť bunkových membrán. Výsledkom tohto procesu je skutočnosť, že bunky sú v zvýšenej miere zásobované kyslíkom a ostatnými dôležitými látkami, čím sa zlepšuje proces látkovej výmeny.

Magnetoterapia má pri správnej aplikácii otvoriť porušené cesty k autoregulácii a autoreparácii organizmu, pretože ľudský organizmus je obdarený touto schopnosťou a ktorékoľvek ochorenie potom znamená jej narušenie. Okrem lokálneho pôsobenia na tkanivo, aktivuje magnetické pole celú radu obranných systémov organizmu, ako napríklad imunitný, zvýšený účinok bakteriofága, ovplyvnenie vegetatívneho systému, a pod.

 

CENNÍK:

Magnetoterapia 6€

CHCETE VEDIEŤ VIAC?

Máte záujem o rezerváciu? Neváhajte a napíšte nám!
© 2021 Všetky práva vyhradené pre TEOP s.r.o.
Používame anonymizované súbory cookie, aby sme Vám poskytli najlepší zážitok z našej stránky a ochránili vaše osobné údaje. Ak budete pokračovať, povoľujete tým prijatie všetkých súborov cookie na stránke TEOP s.r.o. Viac informácii