Sú vedené fyzioterapeutom, ktorý využíva rôzne fyzioterapeutické metódy a techniky, ktorých úlohou je:
- - prinavrátenie stratených alebo poškodených funkcií,
- - odstránenie bolestivých stavov pohybového aparátu,
- - v rámci prevencie,
- - obnova maximálnej funkčnej zdatnosti.
V rámci fyziomasáže je možné zároveň stanoviť a odporučiť ďalší postup fyzioterapie.
Indikácie fyziomasáže:
- Poruchy tkanív (svalové zranenia, reumatické ochorenia, rekonvalescencia po chorobe alebo úrazoch, spazmy, atrofia svalu, znížená elesticita kože),
- Poruchy pohybového aparátu (artróza, chronické zápaly kĺbov, bolesti v oblasti chrbtice, funkčné poruchy, bolesti kĺbov),
- Poruchy nervového tkaniva (poruchy senzibility, obmedzená hybnosť, detská obrna, skleróza multiplex).
- Poruchy vegetatívneho nervového systému.
- Poruchy v oblasti psychiky.
- Ostatné: spomalená látková výmena, svalové napätie, ochabnuté svalstvo, svalová nerovnováha, nesprávne držanie tela, po náročný telesných výkonoch, nedostatočné prekrvenie žíl a ciev, nedostatočný prietok lymfy, stres, poruchy spánku, bolesti hlavy, migréna, nervozita, nízka výkonnosť, zažívacie problémy, nedostatočné vylučovanie, ťažké dýchanie, depresie, zotavovanie sa po chorobe, nehode alebo zranení.
Kontraindikácie fyziomasáže:
- horúčka
- akútne zápaly v tele
- akútne zápaly svalov, väzív a šliach
- vnútorné zranenia, vnútorné krvácanie
- natrhnutý a roztrhnutý sval, roztrhnutá šľacha
- akútny príznak neurologickej poruchy
- náhle zhoršenie zdravotného stavu
- akútne zápaly žíl
- trombóza
- embólia
- otvorené rany
- luxácie kĺbov
- zlomeniny
- kožné zápalové ochorenie spôsobené baktériami
- herpes zoster (pásový opar)
- kožné vyrážky pri infekčných ochoreniach
- vysoký stupeň osteoporózy
- onkologické nálezy
V rámci starostlivosti o vaše telo vám ponúkame aj klasické masáže vedené našími vyškolenými masérmi:
CELOTELOVÁ MASÁŽ
Dodá Vášmu telu energiu, odstráni svalové napätie a bolesť chrbta spôsobenú sedavým zamestnaním alebo dlhodobým státím. Masáž má pozitívny vplyv na krvný obeh a taktiež pôsobí na celý nervový systém, ktorý riadi funkciu vnútorných orgánov.
Pôsobí priaznivo na imunitný systém a zmierňuje aj bolesti, ktoré sú spôsobené psychickým alebo nervovým zaťažením. Podieľa sa na tvorbe endorfínov, čo vedie k zlepšeniu nálady. Masáž dokonca detoxikuje organizmus a vedie k príjemnej relaxácii.
MASÁŽ KRKU
Najviac napätia sa nám nahromadzuje na pleciach, krku a čeľusti. Na masáži spomínaných častí je dôležité nielen to, že vďaka hneteniu odstránime zo svalov napätie, ale uvoľní sa aj samotná myseľ.
Môžu to byť krúživé pohyby prstami, ale takisto tlačenie na isté body alebo masáž inou časťou dlane, napríklad hánkami. Masáž je slabá a pomalá. Čím väčší pokoj je pri masáži zachovaný, tým bude účinnejšia.
MASÁŽ NÔH
Na chodidlách sa nachádzajú nervové zakončenia všetkých orgánov ľudského tela. Reflexná masáž chodidiel sa vykonáva pomocou rúk, prstov, taktiež len pomocou palcov. Masáž chodidiel spočíva v stimuláciu reflexných bodov na nohách.
Je možné urobiť ju komplexne, ale aj sa zamerať len na určitú oblasť, ktorá Vás momentálne trápi. Je známa ako terapia, ktorá vedie k celkovému zdraviu a vnútornému pokoju.
MASÁŽ PRE TEHOTNÉ ŽENY
Tehotenstvo je krásne obdobie, ktoré veľmi emotívne prežíva každá žena. No okrem psychickej stránky, je to obrovská záťaž aj na telo. S rastúcim bruškom a pribúdajúcou hmotnosťou trpí predovšetkým chrbtica a nohy.
Uľahčí adaptáciu na zmeny v jej tele, posilňuje imunitu, odstraňuje únavu, napätie a stres, bolesti hlavy, rovnako aj fyzickú záťaž spojenú s rastúcim bruškom, zlepšuje koordináciu. To môže blokovať krvný obeh a tým aj prúdenie kyslíka a živín k bábätku.